"Клас наш найкращий з найкращих!"

Наш клас – це маленька сім’я, у яких і радощі, і невдачі – навпіл. Це-шукачі, які прагнуть до всього нового, прогресивного. Це уроки й свята, олімпіади й конкурси, вечори й екскурсії, спортивні змагання та мандрівки.

субота, 19 грудня 2015 р.

Прийди до мене Миколаю!



Свято Миколая прийшло до нас у 1088-1089 рр., за часів князя Всеволода Ярославовича. Свято зимового Святого Миколая відзначалося з давніх-давен.

       Історія свідчить, що Миколай жив за часів імператора Костянтина (ІV ст.) і був архієпископом у Мирах. Народився у багатій сім’ї і виріс доброю й чуйною до чужої біди дитиною.  Батьки його померли дуже рано. І хоча хлопчикові нічого не бракувало, він жив під опікою родичів, все ж таки відчував нестачу батьківської ласки і любові. Маленький сирота все частіше тікав з багатого будинку до друзів, дітей убогих батьків, котрі жили в темних глиняних хатах і нерідко йшли спати голодними. Найбільше бідувала родина Петруся. Батько був уже дуже старим і немічним, мати лежала хвора, а сам Петрусь бігав у холод босоніж. Увечері Миколай тихенько, щоб слуги не бачили, побіг до комори, набрав у торбину борошна, налив пляшку олії, набрав повні кишені яблук, відшукав пару теплих панчіх і нові постільці та й сховав усе у велику торбу. Вранці старий батько Петруся знайшов торбу коло свого порогу і не міг натішитися дарунками. А хто це міг зробити і кому дякувати, не знав.

       Минули роки. Миколай став священиком. Віддав усе своє майно бідним людям і скрізь чинив тільки добро. Одного разу він врятував невинного чоловіка, батька багатьох дітей, від страти, запропонувавши за те своє життя, проте помилували обох.

       Священик Миколай своїм милосердям заслужив винагороду у Бога – благодать творіння чудес. Кожного року 19 грудня у день ангела Св. Миколая ми відзначаємо це улюблене всіма свято.
       У нас, в Україні, усе відбувається тихо-тихо. У ніч з 18 на 19 грудня в оселі, де живуть діти, нечутно приходить Миколай і так само нечутно кладе переважно під подушки, а іноді у черевички сплячої малечі жадані дарунки. І що характерно – саме ті дарунки, які собі намріяли слухняні хлопчики й дівчатка. Звідки Миколай знає, що кому потрібно? Взагалі-то напередодні чарівної ночі належиться написати лист-прохання до святого, покласти записку на вікно і сподіватися на здійснення мрії: чи то Ангел, чи то яка пташка-невеличка той лист забере. І Миколай точно знатиме, чого від нього сподіваються. Але якщо малюк ще цілком неписемний, то святий і так здогадається.

Всі чекають Миколая, всі на світі — кожен край. 
Та не кожний, мабуть, знає, хто ж той добрий Миколай? 
Жив колись давно на світі десь у Азії юнак, 
Роздавав дарунки дітям той багатий одинак.

Бідним дітям у потребі дарувати він любив, 
Аж Господь Вседобрий в небі Миколая полюбив. 
Став єпископом всезнаним Миколай і чесно жив, 
Особливої пошани він у Бога заслужив.

Запитав Господь: «Що хочеш за свої заслуги ти?» 
— Хочу Господи, я дуже раз у рік на землю йти, 
Завітати в кожну хату, всіх вітати знов і знов, 
Чемним дітям роздавати подарунки, як любов.

І отак щоразу, діти, вам щороку Бог дає:
Миколай мандрує світом — подарунки роздає.
Він за них не хоче плати, лиш, як то велить Господь, —
Батька, матір шанувати, рідну церкву і народ!

вівторок, 15 грудня 2015 р.

Ой Андрію на тебе маю надію

Українські Вечорниці!


Щороку учні нашої школи проводять "Андріївські вечорниці". Цього разу господарями  чудового свята був наш клас.
11 грудня 2015 року ми учні Забузької ЗШ І-ІІІ ст. провели "Андріївські вечорниці". Свято ми готували з класним керівником - Касьян Оксаною Михайлівною, господинею до якої ми завітали на вечорниці. До нас на гостину прийшли всі учні школи, вчителі та батьки.
Наше свято полягато в тому, щоб показати всім гостям школи історію проведення вечорниць ще у давніші часи. Ми полинути в минуле для того, щоб усі згадали як колись святкували Андрія, щоб теперішнє покоління ознайомилося з традиціями нашого народу.


Під час свого виступу ми повернулися у чарівну казку минулуго, показали українську сім'ю, ворожіння, співали українські пісні, частували всіх смачними вареничками, пампушками та узваром. Усе це напередодні допомогли нам приготувати наші батьки та бабусі, защо ми їм дуже вдячні!
Під час ворожіння ми дізналися свою долю, хто перший заміж вийде, хто ще залишеться в дівках, а кого зрадить милий, як буде звати нашого судженого.





Хлоплі загадували бажання і витягували перстні із тарілки з водою, дехто загадав такі бажання, що важко було витягнути перстень. Також інші могли почастуватися калитою і обмазатися сажею.






Найцікавіши моментом наших ворожінь була собака. Адже вона була активним учасником нашого свята, допомагала нам їсти андрійчики, які ми з дівчатами місили та пекли, мріючи про свою долю, тай дізналися хто перший вийде заміж.


Ми разом з нашою господинею, Оксаною Михайлівною,  хочемо висловити велику подяку батькам та вчителям які допомогли нам у підготовці свята!!!